Roboti od Chanel

Make-up, rtěnka, stíny, tvářenka, pudr, řasenka – pojmy, jímž neškolený pánský mozek nerozumí. Rozumět jim ani nemusí. Stačí ženy jen obdivovat za jejich přirozenou schopnost se všemi těmi předměty nakládat.

Jeden z mužů je však něčím výjimečný. Nejen že umí naslouchat pěšákům krásy (dámským šminkám), ale též na ně pohlíží jako pravý muž. Tím šťastným je Peter Philips – global director make-up oddělení domu Chanel. Peter se každoročně stará o ty nejzářivější odstíny, barvy a nádechy, jenž komponuje do základů kosmetických pokrmů každé ženy. Zřejmě jeho kreativní duch sahá dál než jen k hranicím této činnosti. Němým svědkem je „sada“ těchto (nemohu najít výstižnější slovo) roztomilých robotků tvořených štětečky, rtěnkami, umělými řasami a podobnými drobotinami, bez nichž se módní svět neobejde.

Tomuto já říkám pravý pánský pohled na věc: „Neumíš to použít, tak to přetvoř tak, aby ti to sedlo“. Elementární mužskou náturu v sobě tedy našel i tento umělec. Zapomeňte na moment, že to jsou „malovátka“ a hrajte si s MAUDhomme jako malý kluci na válku galaxií s těmito robotickými posly vesmírného míru. Život je přeci hra!