OUT: Street šle

Rok 2009 – na módní výsluní se opět dere britská hvězdička Neil Barret. Toho léta prezentuje kolekci, v níž fantastickým způsobem kombinuje elegantní černé šle s příjemným městským stylem. Letní měsíce roku 2009 se pak nesou v tónu populárních kšand, které ostatní vytáhli již v minulosti.

Masově oblíbené se objevují na ulicích jak houby po dešti. Lookbooky se následně i další sezóny plní fotografiemi se streetovým použitím šlí – k džínám, barevným slimkám, punkově či nejjednodušším způsobem v duchu street glamouru (pro jiné vymydlené disco :D ). Tato masová záležitost však dala zapomenout pravé podstatě a podobě šlí. Společenský chic ráz takových kšand byl zatlačen do země v důsledku kýče nesoucího pouliční styl. A kde je tento kýč teď? Pryč! Proto je na čase, abyste znovu objevili kšandy tak, jak byly zamýšlené.

Kolem a kolem, šle vždy krásně padnou k lehkým plátěným (ne však vzdušným lněným!) kalhotám a košili. Zapomeňte na džíny a divoce potištěná trika. Vytáhněte košile, kloboučky a klubová saka – soft tailoring(rozuměj neformální, lehký a ležérní oblek). A pokud si je jinak sladit neumíte, nechte šle raději v šatníku, prokážete jim tak daleko větší službu, než kdybyste je mořily na trikách s Mickey Mousem.

Ale určitě nezoufejte, příští zima totiž skýtá další možné „šle orgie“ v podobě rebelských outfitů, jaké nám na svém molu v domovském Miláně předvedlo duo Dolce&Gabbana.