Brýle od Scotta a Lindy

Jeremy Scott si nedá pokoj! Tento týden jsem informovali o jeho spolupráci se značkou Swatch, dále jsme ho zahrnuli do našeho výběru nejlepších outfitů z newyorkského Fashion Week, a dnes vám přinášíme jeho další projekt – brýle, které připravil pro značku Linda Farrow, společnost, která se specializuje na výrobu luxusních originálních brýlí, například i pro Lady Gaga.

Jeremy je až příliš velká osobnost na to, aby některé z jeho kolaborací nenesly jeho charakteristický rukopis. Jsou stejně na hraně jako jeho modely – s libostí používá motiv křídel, jak jsme si již ukázaly u jeho řady hodinek Swatch, tentokrát jsou ovšem na obroučkách. Tato řada se ale přeci jen nese na trochu jiné vlně, než jeho předchozí spolupráce. Samozřejmě nechybí nenahraditelný pop, zdá se ovšem, že Jeremyho znovu čím dál tím více fascinuje „temná strana“ – černá barva, gotika, kovové prvky. Vrací se tedy Jeremy Scott na začátek své kariéry, kdy představil kolekce se jmény „Železný motýl“ nebo „Život rytíře“?

Tuto otázku budeme moci zodpovědět až po představení další kolekce na jaro/léto 2012. Bez obav však můžeme říct, že tato kolekce brýlí (od €180 do €220) je skvělým designérským počinem. Ať už si vyberete kulatá skla s motivem křídel, obdélníková s gotickým námětem dvou křížů, nebo jestli snad chcete na ulici vyrazit bez skel a nechat si oči zakrývat jen párem plastových rukou, vždycky budete za krále ulice…