London Fashion Week A/W 2011

Skončil nám London Fashion Week a my si na další várku důležitých týdnů módy budeme muset počkat až na podzim, kde se nám v Paříži, Miláně, New Yorku a Londýně představí kolekce na jaro/léto 2012.

Londýnský Fashion week měl v řadě týdnů módy jednu zvláštnost, a to „Menswear Day“, neboli „Den pánského oblečení“, který se odehrál ve středu 23. února. MAUDhomme si samozřejmě tuto událost nenechal ujít, a tak vám přinášíme exkluzivní videa, která ještě někde na internetu (krom oficiální stránky LFW) nenajdete… ;-) Chceme vám tímto v krátkosti představit mladé neokoukané designéry a jejich zajímavé kolekce.

JAMES LONG

Pletení je zpět. Řekněte mamince či babičce, určitě vám s tímto trendem budou moct pomoci. Jak je tato sezóna (podzim/zima) ve znamení oversize doplňků, bude tak podzim a zima 2012 ve znamení oversize oblečení. Navíc rafinovaně kombinované s kůží a lesklými materiály jako například latex. Nebojte se „něžných“ barev – růžové, fialové, šedé, bílé. Jste přeci muži, tak se nebojte! :-)

CHRISTOPHER SHANNON

Christopher Shannon se rozhodl zabrousit do vod urban módy. Minimalistické střihy doplnil zajímavými vzory a doplňky – například batohy se na přehlídkách moc nevidí. Platí i to, co jsme zmiňovali u Jamese Longa – pletení, „knitting“, bude příští zimu velice IN. Dále zůstávají trendy prošívané kabáty.

TOPMAN DESIGN

Značka TOPMAN se tento rok vytasila s archetypem anglického gentlemana. Krize mužství je nejspíš zažehnána, alespoň na molech módy. Nejspíš se pánové v Londýně již necítí být ohroženi ženami, a tak znovu oblékají kožešiny, šátky, tygrované vzory. Další inspirací pro TOPMAN byla 60. léta uhlazené mladé generace, ne té „infikované“ vlnou hippie. Tak s kuráží do toho!

J. W. ANDERSON

JWA se vzhlédl ve stále pokračující vlně minimalismu. Černá, bílá, čisté střihy. Čisté, ale ne nezajímavé. To vše kombinuje s tím, co už jsme viděli na minulých videích – něžné barvy, kožešiny, kontury kolorových barev. J. W. Anderson se ovšem pouští i dál, a to do pánských sukní… Proč ne? Móda je jen vaše věc. Dělejte ji tak, jak se líbí vám!