Korkoví studenti

Už podruhé za sebou přichází švýcarská obuvnická značka Bally na trh s novinkou spojující kreativní nápady studentů prestižní londýnské umělecké školy Saint Martin College. První realizovaná spolupráce se věnovala ženám, podruhé se švýcarští obuvníci a britští studenti rozhodli obdařit muže. Projektu se účastnili všichni studenti oboru módní návrhářství v posledním ročníku MA studia.

Celou akci koordinovalo tvůrčí duo Ballyho dílen Graeme Fidler a Michael Herz. Výsledek je – stejně jako u zmiňované dámské kolekce – překvapující. Kreativita mladých studentů vryla Bally nový punc jedinečnosti. Korková podrážka a vynalézavé přezky obohatily jinak klasické tvary elegantních bot. Modely vykazují originální ráz a netradiční zpracovaní, což se postupně mísí ve velice vtipnou a odvážnou městskou obuv.

Jedním ze studujících kreativců byl i Craig Green. Ten byl díky svému talentu dokonce vyzván, aby část svých sketchů prezentoval přímo vybrané kreativní komisi značky v hotelu Claridge v Londýně. Osm náčrtků mělo u vedoucích tvůrčího oddělení úspěch. Budoucnost Greena v prostředí značky tak tedy možná neskončila, ale naopak ho chystá nový začátek. Rodí se tedy nová designérská hvězda? Sledujte MAUDhomme!