Vínová rEvoluce

kvalitním českým designem se na stránkách MAUDhomme setkáváme čím dál tím častěji, což je velice pozitivní fakt. Před časem jsme vám představili celosvětově opěvovaný NoteSlate a na konci ledna velice zajímavý stojan na klobouky od Martina Jakobsena. A z dílny tohoto mladého designéra je i dnešní kousek – sklenice na víno jménem rEvolution.

Martin Jakobsen šel při navrhování těchto netradičních skleniček na víno svoji cestou. Nejdříve jim usekl „štopku“ a pak je položil na stranu. Skleničky mají tvar koule a jak je z obrázku jasné, nestojí na nožce, nýbrž na seříznutém dnu. Víno do ní nalijete díky kulatému otvoru po straně. Sklenice má objem běžné skleničky na víno, tedy asi 250 mililitrů, a nemusíte se bát, že byste přelili – design je z funkčního hlediska navržen důmyslně tak, že při změně do vertikální polohy je hladina tekutiny nižší.

„V momentě, kdy se chystáte napít, vás doslova zaplaví vůně, protože váš nos se nezvykle ocitne přímo uvnitř skleničky. Navíc díky jejímu tvaru se již nemusíte příliš zaklánět ve snaze víno dopít,“ říká začínající designér, který má na svém kontě miniatury známých staveb České republiky či spolupráci s Beatou Rajskou. A ještě dodává: „Skleničky rEvolution poukazují na stereotyp, kterým jsme denně obklopeni. Odhalují divergentní myšlení a osobitý styl, který vkládám do každého ze svých návrhů. Je to harmonie mezi funkčním a inovativním řešením.“