This Is My Dream

Kinematografie – jeden z uměleckých oborů, se kterým móda často úzce spolupracuje, přestože se jí kinematografie příliš nevěnuje. Pro jednou je zas vše jinak a v hledáčku kamery se právem objevil úspěšný japonský designér Yohji Yamamoto. Průkopník japonské avantgardy, jenž v roce 1982 šokoval Paříž svou debutující kolekcí, jež popřela jakákoli do té doby vžitá pravidla střihu a koncepce, se již úspěšných 30 let drží na módním výsluní.

Nehledě na jeho samostatný úspěch (pod ochrannou známkou jeho vlastní značky) oslovuje své fanoušky ještě pod záštitou spolupráce s Adidas v brandu Y – 3, který nedávno oslavil deset let od svého vzniku.

A co se tedy skrývá za spojením této silné osobnosti a kamery? Dokumentární film! O nikom jiném, než právě o Yamamotovi. Nese název „This Is My Dream“ (Toto je můj sen) a vypráví o pohádkovém úspěchu a filosofii samotného Yohji. Pokud tedy sníte nad úspěchem jako mnozí z nás, nechte se inspirovat právě tímto filmovým počinem. Režiséři snímku Bruce Weber a Chiara Clemente vás nudit určitě nebudou.