LANVIN: jaro/léto 2011
4.4 (87.69%) 13 hlasů

LANVIN: jaro/léto 2011

Francouzsky Lanvin je jedním z nejskloňovanějších módních domu dneska. Vyniká svou rafinovanosti a určitým druhem neodolatelného šarmu, díky kterému dokáže přitáhnout masy lidi, na čemž má velikou zásluhu dvorní návrhář Alber Elbaz, který je pro mnohé modlou. Jen vzpomeňme kupříkladu na šílenství, tak trochu umele vyvolané bloggery, kolem spolupráce Lanvin s konfekční společností H&M – velice dobrý tah z obou stran. H&M si tak pojistilo pozici na trhu a Lanvin nechal „plebejcům“ nahlédnout do jejich světa pro vyvolené. Tato spolupráce vyvolala i (mimořádně) velký zájem ze stran mužů – každý chtěl mít něco ze stylu pařížského frajera, ať už obrovitý motýlek nebo barevné boty k obleku. Proto Vám nyní MAUDhomme přináší recenzi jejich kolekce na jaro/léto 2011 – nechť je vám inspirací na za týden oficiálně začínající sezónu…

„Šlo mi o akci, pohyb, důležitost,“ řekl na konto své kolekce Alber Elbaz, kterou dále popisuje jako „protijed na lenost“. Tím vysvětluje jistý „nedokončený“ ráz kolekce – ne, že by snad nedokončená skutečně byla, ale často podivné siluety a nerovnocené látky k tomuto charakteru svádějí. Nejvíce celá kolekce působí jako mírně sportovní studie na dílo Egona Schieleho, čemuž dopomáhá i styling modelů.

Elbazova kolekce Lanvin na jaro/léto 2011 představuje takzvaný anti-letní trend, který vyvažuje až přebujelý colour-blocking (Prada, Kenzo). Ano, jiné barvy než černá a bílá se tu sice vyskytují, ale ve velmi utlumených odstínech. Tyto modely si berou to nejlepší z inspirace arabským světem (Louis Vuitton, Yves Saint Laurent).

Ani Lanvin se již neubránil vlně „bezpohlavnosti“, které jsme se několikrát věnovali v našich článcích – důkazem toho bylo časté použití šperků. Velkých, masivních a mužných. „Když mohou ženy nosit kalhoty, proč by muži nemohli nosit šperky?“ řekl Elbaz a jen potvrdil společenský trend, kterým se západní civilizace (znovu) ubírá.