Na sushi i na steak

Pokud milujete sushi a dlouho v Praze hledáte vynikající sushi bar, nebo si jen chcete vychutnat labužnické pokrmy (protože vám sushi s ohledem na současné události přijde morbidní) – vítejte v Medúse, námi ozkoušenou svatyni dobrého jídla.

Jak jsem napsal úvodem, v Medúse si nepotrpí jen na japonskou kuchyni, přestože je místní vyhlášenou. V prostorách restaurace se mísí hned několik světů najednou. Zdejší kombinace však není protivná. Abych řekl pravdu – nemám rád restaurace s mezinárodní kuchyní, její kuchařský tým totiž předstírá, že umí vše, avšak ve finále neumí připravit ani jednoduchý na másle opražený filet z vámi oblíbené ryby. To však neplatí pro Medúse. Zdejší kuchyně, bohatá i na šťavnaté steaky, se zdá být bezchybná. Překážkou pro ně není ani středomořská kuchyně, která ve svém menu nabízí i humra, jehož výlov ze zdejšího akvária dokonce můžete osobně sledovat – nezapomenutelné!

I interiér je velice sympatický a přesně odpovídá současným trendům. Sází na vzdušný prostor a příjemnou atmosféru pohodlného stolování. To je doplněno chilloutovými sedacími soupravami, ve kterých se nejlépe hoduje a sní při poslechu zde znějící lounge muziky. Inspirativní výhled do prosklené kuchyně vám navíc zajistí kvalitu připravených pokrmů.

V Medúse vždy víte, co si objednáváte. Jelikož manažeři podniku moc dobře ví, že člověk nejí jen ústy, je menu bohatě doplněno i o fotografie jednotlivých chodů. Slabší je výběr vinného lístku, což může být mírným zklamáním pro vinaře. Tento nedostatek je však kompenzován nepřeberným množstvím saké, jež příjemně uklidní žaludek po náročné večeři.

Ceny se přitom pohybují v hladině, která odpovídá úrovni restaurace. Za předkrm zde utratíte kolem sta korun, přičemž ceny steaků a jiných hlavních jídel se pohybují ve standartním rozmezí od 200,- do 300,- korun.

Jedinou mírně větší chybou podniku tedy zůstává nepříznivá lokace. Medúse najdete na Slunečném náměstí 15 až na daleké Praze 13. Ale kdo by za dobrým jídlem nechtěl vážit cestu, že? :)