Hezky česky

Obuvnický ráj na zemi – Zlín! I když českou módou neprávem opovrhujeme, některé její kvality jí nelze odepřít. Pro některé Baťovky přeci občas zahoříte i vy, ne? Jsou zárukou přežívající kvality a občas i kapky stylu. Vedle dílen Tomáše Bati však ve Zlíně funguje další mocný výrobce, filiálka Moleda. Že jste o ní nikdy neslyšeli? Tak vám dám vodítko. Nosí je dělníci, přestože uchvátily mnohé z francouzských designérů. Jejich jméno předchází jejich pověst: Pro některé synonymum českého nevkusu, pro jiné příležitost nových designových rozměrů – tenisky Prestige!

Prvním modelem bot Prestige si v rukách pohodil František Šnaider v roce 1984. Výrobu tradičních bot, i přes veškerý technologický pokrok, zanechal v linii dvou modelů: klasický a kotníkový.

Zhruba před rokem oslavily Prestige výročí výroby miliontého kusu a po cestě výrobního úspěchu pokračují dál. Minulý rok byl pro značku významný též soutěží, kterou při oslavách produkce miliontého kusu zorganizovalo vedení firmy Moleda. Její náplní bylo utkání nápadů, v němž měl nejsilnější z nich vyhrát status nejoriginálnějšího designu tenisky. Cesta nejlepšího nápadu/designu pak vedla rovnou do výrobny a stala se normovaným modelem. Minulý rok se šťastnou majitelkou nejúspěšnější kreace stala Andrea Masárová.

A letos jím můžete být vy, soutěž se totiž opakuje! Tentokrát má nejoriginálnější barevnou kombinaci obdržet nový sportovně laděný typ Prestige, a to sice model Sport. Na stránkách značky Prestige se můžete seznámit s podrobnějšími informacemi soutěže (trvá do 1. 4. 2011), zúčastnit se, anebo si jen barevně navrhnout svou vlastní Prestige mokasínu.

Nehledě na to, že „humpolácky kulatý“ tvar tenisky na vysoké platformě s divokou barevnou kombinací příjemně odkazuje na originální design pánské obuvi Prada jara/léta 2011.