Krásná nahota

Móda je jako volný organismus – nekontrolovatelně vzniká, zaniká a mísí se. Někteří ji vytváří a zároveň hubí. Někteří si ji přivlastňují, někteří využívají, někteří (nepochopitelně) odsuzují. Jako jedna z mála je opravdu všudypřítomná. Její stopu lze cítit i v hudebním průmyslu. Zde nejvíce platí pravidlo nahodilého vzniku. Aniž by o tom věděli, někteří muzikanti vytvářejí ikonickou auru nejen svou osobností, ale i svým uměním, které kolem sebe šíří. Do něho spadá i „vysoká krejčovina“ hudebních obalů alb. Zde přinášíme seznam těch nejpovedenějších a nejnahatějších. :)

Krajkové spodní prádlo od Victoria’s Secret, krásné ženy, žhavé opálení, výrazné Allure (Chanel) líčení a skvělá muzika – na svět přišli Roxy Music se svojí ojedinělou deskou Country life.

Experimentálně minimalistická kapela Sigur Rós, již ve své historii několikrát zaznamenala průnik s módní branží. Nejeden designér se jimi totiž nechal zlákat, nejeden se jimi nechal inspirovat a nejeden angažoval jejich hudbu do své přehlídky. Sigur Rós svůj cover k singlu Gobbledigook vydaly na jaře 2008.


Marylin Manson – vždy si dával na svých coverech záležet, jeho přehnaná řemeslná obscese se ale vždy vyplatí. Obzvláště v dnešní andragonií zmítaném světě se podobný obal jeví více než aktuální. Nadčasový a vždy upřímný Marylin Manson vydal svou desku Mechanical Animals v roce 1998.


Excentrický chlapec, hráč a osmdesátkou génius – Prince. Jeho image neposlušného chlapce masturbujícího pod lavicí jedině podtrhl cover alba Lovesexy, které též svým nepohlavním charakterem zburcovalo davy a návrháře. I Jean Paul Gaultiera – omámen charismatem zpěváka svolil ke kostymérské výpravě Princova následného turné.