Alexander Wang pro muže

Alexander Wang – americký designér japonské původu. Již v útlém věku (18 let) začal s navrhováním netradičních dámských modelů. I přes své vybočující tendence se v něm rodí jeden z klasiků moderní doby. Amerika takové již dlouho potřebuje – právě díky tomuto faktu je teď Alexandrovo jméno nejčastěji spojováno s výrazem „on a roll“ (na vzestupu). Ženy si jeho modely rychle oblíbily a díky jejich lásce se Wang opaluje na americkém módním výsluní.

Avšak muži měli pro jednou vstup do Wangova království zakázán. Doba však potřebuje změnu, a tak se nám dostalo jedné z nejvíce očekávaných a radostných oznámení: Alexander Wang připravuje pánskou linii.

Pro nadcházející podzim/zimu tedy Alexander zavede muže do svého světa. Rozhodnutí designéra však předcházela překvapivá uznání a do jisté míry i silná motivace, jež mu do klína spadla coby nominace na nejlepšího designéra pánského oblečení od CFDA„Nominace byla něčím nečekaným, sám jsem ji vůbec nepředpokládal, pánské módě jsem se věnoval jen velice okrajově,“ přiznává sám Wang. Chyba! Je už však napravena!

Pro sezónu podzim/zima 2011/2012 se Wang vytáhne opět s velice extravagantní pánskou kolekcí – jak bude vypadat? „Uchopil jsem některé ležérní kousky a převedl je do trochu jiné formace, snažím se vždy tradičním věcem dát nový vyšší rozměr,“ prozradil zatím návrhář. Kolekce zahrnuje sportovní saka z vlněné plsti a gabardénu či hedvábné smokingové modely. Použití v linii našla jak kůže, tak třeba i nylon a jiné neobvyklé materiály. „Jsem příznivce myšlenky mixů jednotlivých materiálů,“ sdělil Wang.

Doufejme jen, že Wang bude s muži počítat i v příštím létě 2012.