Miláno plné designu

Miláno se po Fashion week kolotoči stává střediskem designu. Pro milovníky užitého umění se severoitalská metropole od 13. dubna do 5. června stane vyhledávanou destinací. V daném termínu zde totiž proběhne Milánský týden designu.

Na akci se představí i Fondazione Prada, nezisková organizace zaměřená především na současné umění, kterou v roce 1993 založili Miuccia Prada a Patrizio Bertelli. K vidění budou konstrukce, materiály, či části přehlídkových mol Prady a jiné doprovodné designové “vychytávky” značky. Senzací letošního ročníku bude i spolupráce společnosti Disney a studia DuPont, ti si připravili speciální instalaci s názvem Safe house. Ta vypadá jako přímo vystřihnutá ze snímku Tron: Legacy.

Nejistá je však letošní účast české „expedice“. Minulý rok opěvovaný úspěch tak zatím nemá svého potomka. Jako jeden z mála český výrobců by se na veletrhu měl prezentovat producent tradičního českého nábytkuTON. Mimo tyto poklady však Miláno letos nabídne mnoho inovativních nápadů v oblasti designu, módy a i architektury. Pokud máte čas a cestu na Apeninský poloostrov, nenechte si danou záležitost ujít.