OUT: Plavky s květinovým vzorem

Patří ke koloritu léta, a to už pěknou řádku let. Není ani možné si pamatovat jejich počátek. Zdá se, že tu vždy byly a bohužel i vždy budou – snad se jednu sezónu i nosily, měly status takzvaného kousku in… Z mého pohledu bych je přirovnal k dlouhým umělým nehtům do lopatky, které ve střední Evropě stále patří k oblíbeným vzhled vylepšovacím technikám číšnic, prodavaček a jim podobným. (Nic proti slušným a upraveným číšnicím a prodavačkám, kterých je ovšem v našich končinách pomálu…)

Tento “trend” má dle mého názoru kořeny v letní pohodlnosti a konformitě, ke které se většina lidí uchyluje; samozřejmě nejenom mužů. Právě jaro a léto by ovšem mělo být oním obdobím rozpuku osobnosti a ve svém důsledku i stylu. Z pro mě nepochopitelných důvodů je tomu přesně naopak – lidé se schovávají v masové konfekci, která každé léto chrlí ty samé kousky. Je to takový začarovaný kruh a jedním z jeho článků jsou právě i pánské plavky s květovaným vzorem.

Ano, mnoho lidí může namítnout, že se “jedná jen o plavky”. Ve stejném duchu bychom mohli ovšem pokračovat u každého kousku oblečení – nerozlišuje se mezi důležitým a nedůležitým, jen mezi dobrým a špatným. Tento typ plavek měl nejspíše u mužů fungovat jako pera u páva – ukázat co nejvíce barev, vzorů, přilákat na ně samičku. Dokazují pravý opak – stádnost, průměrnost, netečnost.

Toto léto nám nabízí mnohem větší škálu působnosti, nechte tedy své květinové plavky ve skříni. Buďte úsporní, nechtějte se zalíbit každému za každou cenu. V jednobarevných plavkách dostojíte letošnímu trendu, a to colour blockingu.