Happy Birthday, Adi!

Kdopak slaví šedesátiny? Adidas – značka německého podnikatele Adolfa Dasslera své významné jubileum „zapila“ speciální kolekcí v rámci své unikátní řady SVLR.

SVLR řada není žádnou novinkou. Linie, která vznikla pro potřeby stylovějšího, elegantnějšího a luxusnějšího sportování, či pro potřeby volnočasových venkovních aktivit, si našla mezi množstvím brandů své místo. Rafinovanost střihů, se kterými SVLR každý rok přichází, je sezónu od sezóny lepší a propracovanější. Právě proto poptávka po takové módě s přibývajícími kolekcemi narůstá. Tentokráte se však možná otázka „Kde je mohu sehnat?“ stane rutinní konverzační frází, protože letošní narozeninová kolekce SVLR aspiruje na jeden z nejžárnějších módních počinů sezóny. Ambice je znát hned z úvodu, jenž tvoří sofistikovaná kampaň, na níž svým vizuálem přispěl světoznámý a vyhledávaný model Clement Chabernaud.

Modely jsou nanejvýš znamenité. Neobklopují se viditelným a snadno rozpoznatelným charakterem, podle kterého by se daly klasifikovat. Ve své jednoduchosti a minimu tendenční invence se přibližují některým kouskům z mol proslulých módních domů.

Jejich čistě koncipovaná linie odkazuje na minimalistické kolekce značky Dior Homme pod tehdejším vedení návrháře Hedi Slimaene. Jsou ideální „uniformou“ do města. Svou elegancí též umožňují širší využití. Celá kolekce je vysoce ceněna také díky využití obnovenitelných materiálů jako například recyklovaný polyester, bambus, sojová vlákna nebo biobavlna.

Pod návrhy se podepsal designér Nic Galway. Ten stojí za hlavní kolekcí řady, která však zároveň obsahuje mini-edici od dvorního návrhářského fanouška značky Addidas Jeremy Scotta. Jeho příspěvek je o něco sportovnější a více „bláznivý“ – přesně jaký je osobitý styl samotného návrháře.

Scott si pohrál s neonovým použitím barev a manifestačními zábavnými nápisy. Obě roviny celé kolekce do sebe – i přes svou odlišnost – zapadají, a činí tak z Adidasu (zas na nějaký čas) vedoucí vlajkovou loď sportovních značek. Teď jen otázka: s čím přijdou ostatní?