Yves a jeho lásky

Mnoho okamžiků lásky v zamilovaném měsíci Máji můžete prožít prostřednictvím dokumentárního snímku, který se tentokráte na poli módních témat zaměřil na jednu z největších hvězd francouzského stylu – kadeřavého Yves Saint Laurenta.

Ten se stal hlavní sledovanou postavou dokumentu, jenž vznikl pod taktovkou zkušeného režiséra Pierre Thorettona. Film nabídne vzácné archivní materiály poskytující čistý vhled do Yvesova soukromí. Tyto záběry však zejména odhalují lásku mezi Yvesem a jeho partnerem Pierrem Bergé.

Poetické vzpomínky na život nejosobitějšího francouzského návrháře doprovází lehká hudba a příjemný střih. Nic v průběhu snímku na diváka nenaléhá, vše spontánně vystupuje ze svých stínů, přestože jich v životě usměvavého mladíka bylo pomálu.

Dokument je uveden několika lákavými trailery. Jeden z nich je sestříhán z legendárního dotazníku literáta Prousta k samotné osobě Yvese. Film s názvem L’Amour Fou (Bláznivá láska) bude mít premiéru 13. května. Zdali někdo z českých distribučních společností odkoupí práva na film, je otázkou. Nechme se jejím vyjasněním překvapit.