Jean Paul Gaultier v rukou Španělů

„Zdá se, že záleží, jak k tomu kdo přistupuje. Pro někoho to může být smutná zpráva, já jsem s tím spokojen,“ komentoval včerejší události Jean-Paul Gaultier. Principál francouzské módy, který Madonnu oděl do legendární špičaté podprsenky a všechny muže naučil nosit sexy námořničinu, se rozhodl, že s naprostým odevzdáním prodá část svého království.

Včera informaci, že Jean Paul Gaultier kontrakt podepsal, potvrdil i kupec – španělský koncern Puig Group. Jeho majitel Manuel Puig si tak na konto vedle jiných značek připsal i jméno ikonického Jean Paul Gaultier a z něho celých 45%Vogue.com mluví v těchto kontextech o španělské inkvizici. Podtitulek zprávy o prodeji zněl: “Gaultier majetkem Španělska.” Připomeňme, že Puig Group už má na kontě jména jako Carolina Herrera, Nina Ricci a Paco Rabanne, či dokonce vlastní licence na vůně Prada, Valentino, a kosmetiky Payot.

Sám Gaultier k prodeji ještě dodal následující: „Jsem nadšený. Jsou to milí lidé, mají hodně energie. Je to rodinný podnik. Oni vědí, čeho chtějí dosáhnout, a kupují Gaultier pro Gaultier, ne aby jej proměnili v něco jiného.“ Doufejme, že návrhář ví, o čem mluví. Samotnému tvůrci totiž zbyla jen kreativní pravomoc. Avšak někteří říkají, že prodej byl ze strany Gaultiera jedině prospěšným krokem. „Jsem přesvědčen, že spojenectví mezi Jean Paul Gaultier a rodinou Puig bude mít na modní dům jedině pozitivní vliv,“ řekl generální ředitel značky Hermés Patrick Thomas. Výsledek ukáže až čas.