Leica Minox M3

Kde jsou doby, kdy ona patina, jež na nich teď leží, nebyla jen známkou času, ale skutečnou realitou, v níž nebyl prostor pro rozmazlené experimentátory? Tehdy člověk jen nabil a hned první pokus musel být ten nejlepší! Nemluvím o ničem jiném, než o zlatých časech fotografie, kdy se tento umělecký žánr teprve začínal etablovat mezi umělecké disciplíny. A oněmi zázračnými přístroji, které by dnes jen málokterý fotograf dokázal ovládnout, myslím legendární fotoaparáty Leica. Druh a značka fotoaparátu, skrze níž mnozí celosvětově uznávání umělci zajišťovali svému publiku ty nejkrásnější snímky. Leica, ikonická legenda světa fotografie, však s touto érou nezahynula, jak se některým podobným firmám stává. Přežila a dodnes nám nabízí vynikající služby, jen už v digitálním provedení. A dalším takovýmto modelem z Leica dílny nese označení Minox M3, který sice není zcela nový, avšak žebříčku uživatelské spokojenosti stále vládne.

Model M3 je – nutno podotknout – opravdu malý, ale o to více technologicky pokročilý. Poněvadž M3jka není žádným nováčkem. První kus, jemuž se dostalo označení M3, vznikl již v roce 1954 a jednalo se o první fotoaparát značky Leica s bajonetem pro výměnu objektivů. Dědic této fotografické klasiky přichází s 5 Mpix snímačem, který dokáže produkovat fotografie v rozlišení až 2592 x 1944 pixelů, a s objektivem Minoctar, disponujícím ohniskovou vzdáleností 9 mm (42 mm ekviv.), světelností F2.0 a 4násobným digitálním zoomem.

Navíc je M3 levnější variantou ostatních Leica modelů. Všechny mile překvapí i designová tvář přístroje, která byla zachována v hranicích klasického Leica stylu, jenž je nenapodobitelný. A cena? Ta je více než příznivá, v každé lepší foto-prodejně Leicu Minox M3 koupíte za necelých 2500 korun.