Pete Doherty pro Kooples

Rozcuchané vlasy, špinavá tvář, pivo, drogy a přihlouplý pohled. Kdopak odpovídá této vystihující charakteristice? Pete Doherty, rebel tělem i duší, se přihlásil o svoje tvůrčí právo, a tak slezl z pódia a svoji osobnost začal projevovat tam, kde by to od něj jen málokdo čekal. Pete se s chutí pustil do spolupráce s francouzskou značkou Kooples. Nebylo by to ono, nebýt spojením těchto dvou jmen. Počin by postrádal zářivý paradox, na kterém celý projekt stojí.

The Kooples sama o sobě páchala rozruch již zpočátku své existence. Ještě před otevřením svého prvního butiku v Paříži si brand vybudoval jméno na kontroverzních kampaních prezentujících jednotlivé zamilované páry – ať již heterosexuální, či homosexuální – ve velice odhalujících a do jisté míry intimních pozicích jejich vlastní lásky.

Dovedete si představit, jak britský bouřlivák přivane do studia nasáklý včerejším večírkem a začne tvořit? Že ne? Tak je na čase změnit názor.

Pete si navzdory filosofii značky zanechal svůj osobitý styl založený na jednoduchých rokenrolových prvcích, které zároveň promítl do své kolekce. Dohertův počin zahrnuje kožené bundy, krátká saka, dvouřadové blazery, šály, dokonce i řetězy. Vše ve striktně černé barvě. Nesmí chybět ani důležitý stavební prvek Dohertyho stylu – klobouk a jiné punkové doplňky, jímž rozumí jen zasvěcení. A pokud jste jedni z nich, sáhněte po Dohertym. Když už ne fakticky, tak alespoň pro zisk bohaté inspirace.