Polský Fashion week

Je to až kajícně žalostné, jak v bezprostředním kontrastu s ostatními pokulháváme. Polský Fashion week na podzim/zimu 2011/2012 právě proběhl a byl plný zajímavé a autorské módy. Úspěšné (čtvrté) vydání tohoto polského svátku módy opět přineslo jeden z největších showroomu široko daleko. Na akci se představilo na šedesát nových, ale i stávajících návrhářů.

Mezi nejzajímavější patřilo například studio AGAPOU, které svou kolekcí Urban Wariors definovalo muže na pokraji slávy zašedlých ulic Varšavy jako válečníka, jenž každý den bojuje proti městu samotnému. Až rytířská epika se blíží například středověké módě dua Viktor&Rolf, kterou představili též pro nadcházející zimu.

Mladý autor Piotr Czachor zas přivedl k životu do uniformního charakteru střiženou teplákovinu, v níž rovněž definoval potřebu chránit se proti nehostinným podmínkám města.

Překvapila i značka Goshico, zaměřující se na výrobu kabelek a jiných doplňků. Dámskou kolekci plnou hořkosti a jednoduše černé (ne)romantiky představila značka HI-END.

Nápaditý ženský styl předvedl i brand MY, který z ženy udělal dravou šelmu večerního glamour stylu.

Netradiční byl též label Neogotik, jehož přehlídka se odehrávala v temném světle gotického ticha, prorážející modely vytvořené z čistě pouliční teplákovky, opatřené o exkluzivní prvky, jež tento materiál formulovaly v kontextech, v nichž by je jen málokdo vnímal.