Show náruživého puberťáka
4.4 (87.69%) 13 hlasů

Show náruživého puberťáka

Ilustrátor, autor komiksů, kurátor, ale hlavně nejznámější belgický návrhář. Umělecká aura skrytá ve Walter van Beirendonck se podobá obrazu punkové zpěváka, Walter totiž nedbá hranic, naopak – rád je boří.

Walter van Beirendock má jako jediný z mála návrhářů obrovský smysl pro humor a optimistickou vizi, kterou neustále živí svými výstřelky, které se nebojí stále zdokonalovat.

Poslední kolekce pro podzim/zimu 2011/2012 v sobě dokonce ukrývala živočišné prvky, například žraločí tesáky. Jeho oblíbeným námětem je také sexualita, jež do svých kolekcí komponuje pomocí různých grafických kódů. Důležitou součástí jeho repertoáru jsou úplety, nečekejte však žádné soupravy v pastelových barvách – na jeho svetrech najdete odvážné komiksové hrdiny, očišťující poselství nebo sexuální motivy.

Walter za žádných okolností nepodléhá tendencím, jež považuje za zbabělé, v každé jeho kolekci se promítají jednotlivé střípky originální persony.

A právě sbírka neobvyklé autorské módy teď dostává prostor v retrospektivní výstavě. Tři dekády jeho kreativní práce se rozvinou na ploše antverpské galerie MoMu. Nestydatý designér celou akci zorganizoval se stylistou Simonem Foxtnem. Foxton prošel celý Waltrův archiv a vybral nejzdařilejší kousky, které s pomocí génia fotografie Nickem Nightem nafotili pro katalog doprovázející výstavu.

Ten má být umělcovou biblí jeho výjimečné tvorby. Navíc spojení fotografa, jenž na nohy postavil image Lady Gaga k její nové desce Born This Way a neotřelého belgického medvěda voní příslibem dokonalého módního zážitku.

Shlédněte tedy přímý přenos z tohoto focení na odkazu studia SHOW a projděte si s námi statment jménem Beirendonck.