Tetování – ano, či ne?
4.4 (87.69%) 13 hlasů

Tetování – ano, či ne?

Tetování – smilstvo, jehož odpírání se stalo hlavním námětem článků uznávaných editorů po celém světě. Kde však tkví pravá estetická hodnota tohoto na delší dobu trvajícího módního doplňku? A mají pravdu jeho odpůrci, či příznivci? Tetování samo o sobě lokalizuje svůj účel především do plebejských končin duše každého z nás. V osmdesátých letech sledovaný boom tetovaných výjevů se později stal neodmyslitelnou součástí výrazných kulturních subkultur, od motorkářů až po disko mládež.

Móda tetování zažila mnoho vývojových zvratů, přičemž ten nejdůležitější probíhá právě teď – na jedné straně opovrhována, na druhé milována. Rick Genest – adorovaný za svoji totemovou nádheru je symbolem miláčků tetování, zatímco čistá krása klasických značek, jako je londýnský Dunhill, vymezuje značky tábora odpůrců barvy na přirozeně krásné pánské pleti. Polemika tedy nezná svého vítěze, důležité je se nad tetováním – jako takovým – zamyslet.

Tetování se na základě vývoje též sekularizovalo, a ač to zní jakkoliv pozoruhodně, rozlišilo se na elegantní a extravagantní. Tím extravagantním lze leccos zkazit. Asijské orientální náměty již dávno nejsou vyhledávaným tématem. Pro kontroverzní potisk lze paradoxně zvolit minimum. V současných trendech tetovacích studií lze sledovat zajímavé demonstrativní výroky, či geometrické tvary.

Elegantní tetování je kapitolou samo pro sebe. Chanel i jiné tradiční značky se rozhodly pro tento nezvyklý způsob prezentace, ale k vašemu smutku vás musím upozornit, že takové vám v Praze bohužel nikdo neudělá.

Pokud se tedy rozhodujete pro tetování, respektujte stávající trendy a držte se těchto dvou skupin. Tetování totiž vždy bude módní i nemódní, a vždy bude součástí pop kultury, která je taková zrovna tak. Záleží na náladách a tendencích, jež jsou ze své přirozenosti nestálé, proto se ho nebojte, ale bedlivě si jej vždy rozmyslete.