Experiment jménem Converse
4.4 (87.69%) 13 hlasů

Experiment jménem Converse

Město je pohyb. A pokud si chce městská, nebo chcete-li urban značka právě jako Converse udržet své postavení, i ona musí být neustále v pohybu. Converse už nyní nejspíš nikdy nezapadne, svoji pozici si může ovšem alespoň potvrdit. To dělá i novým projektem nazvaným Converse Canvas Experiment‏, neboli plátěný experiment Converse. Ono, z jakého jiného materiálu by měl být?

Musí se však uznat, že designéři a kreativci této značky (nebo s ní spolupracující) rozhodně nezahálejí a hýří zajímavými nápady. Mezi ty se počítá i tento experiment, který se odehrával po celý květen v Paříži. Na zeď s otáčivými mechanismy bylo přiděláno přesně pět set All Stars tenisek. Každá byla nezávisle ovladatelná na ostatních a připojena k počítači. Converse si pak do „garáže“, kde byla zeď umístěna, pozval různé alternativní hudebníky, kteří hráli za doprovodu měnících se obrazců v pozadí. Pokud si úplně nejste jisti, co tento popis znamená, podívejte se na následující video:

Ačkoli byla tato událost otevřena jen pro skupinku vybraných umělců, celý tento projekt měl za cíl naznačit, kam až lze zajít, pokud máte chuť posunout hranice nezávislosti a kreativity. Včerejším večírkem byla sice celá věc uzavřena, tři vybraní umělci však budou v tomto projektu pokračovat a v průběhu roku by se měla objevit další videa inspirovaná tímto úkazem.

… a jen tak pro zajímavost, jen použité conversky na zdi vážily 400 kilogramů.