Plavky Björn Borg

Björn Borg, největší švédský tenista a vládce kurtů sedmdesátých let, se za svého života stal nepostradatelnou evropskou legendou. Toho času koloval mezi ostatními hráči vtip: „Když trénuješ s Borgem, nemůžeš říct ani match, protože i na to ti řekne: ‘Zmlkni a hraj!’“

Humorná historka poukazuje na skutečnost, že Björn byl profesionálem nejen duší a tělem, ale i srdcem. Měl totiž tak vysoký tep, že při hře nebyl schopen ani mluvit, a proto i obyčejné match mu přišlo jako konverzační nadbytek.

A jestliže statného, nordicky dokonalého seveřana předcházela tato pověst, v případě značky, která nese jeho jméno, to rozhodně neplatí. Björn Borg se na základě hvězdného jména vyprofilovala jako významná značka pro mladé, jež má co říci.

Brand, jenž dodnes čerpá z modelů tašek svého slavného předobrazu, nedávno představil novou kolekci plavek disponující výrazným a neokoukaným květinovým vzorem. Ano, havajské plavecké šortky jsou opravdu již nějaký ten čas passé. Ale Björn Borg květinový motiv plavek uchopil zcela netradiční cestou. Vzorník jednotlivých květů vůbec nenaviguje do havajských končin, nýbrž na cizí planety. Zářivá flora totiž vypadá, jako kdyby se na povrch plavek přenesla rovnou z nějakého kýčově absurdního sci-fi filmu. Proto je jejich výrazová stránka stylová a přátelská.

Střih zůstal střídmý a trendy zároveň. Tvar zkrácených trenek je sexy, ale i cudný, a na pláž i do bazénu je ideálním společníkem. Navíc je podobný model univerzální a snadno tak lichotí jakékoli postavě. K nim si v sortimentu značky Borg můžete vybrat jednu ze zmíněných barevných tašek na pláž a vyrazit rovnou k moři. Cena plavek i ostatních doplňků se pohybuje mezi €20 až €40, což je cena, díky jejíž nízké zátěži se vyplatí investovat. Obzvláště, když se jedná o nemluvku Björna.