Bloggerský Topman

Oblíbený britský brand TOPMAN vydává svou zatím poslední, novou a nejvíce očekávanou řadu. Velice (ne)překvapivě nese jméno DUST BOWL. A čím se tvůrci TOPMAN značky nechali inspirovat tentokrát? Bohužel zřejmě opustili módní krajnici, v jejíž významné blízkosti se móda z nosičů TOPMAN držela. Jednoduchý klíč k srdcím kupců tak tedy pro léto představuje snadno čitelná a v základech nekomplikovaná edice inspirovaná tuláctvím. Jediný edgy akcent, který však v počinu zůstal, je právě ten prvoplánový, jenž skrývá název kolekce. Ve skutečnosti totiž mají modely k obrazu tuláka na hony daleko…

TOPMAN tulák spíš představuje druh v trendech neorientujícího se, právě proto mdle oblečeného mladíka. TOPMAN Dust Bowl představuje typický bloggerský evergreen, jenž je sice velice snadno nositelný, avšak postrádá smysl pro cit, protože svou nadřazenou kontinuitou ignoruje rozvoj jiných inovačních trendů. Motivy indiánských skládaček či semišové košile hořčičné barvy tu už byly, a ne jednou.

V argumentaci „to je moc cool“ → „málo alternativní“ → „příliš líbivé“ → „nebudeme to nosit“, tedy protentokrát podobným lidem vyšel TOPMAN vstříc, což je trochu škoda, vzpomeneme-li si na odvážnou denimovou kampaň z minulého roku o třech mladicích zápolících se svými vlastními životy. Nová řada jen ukazuje že společenské tendence mají nad určitým druhem módy stále kontrolu.