Sbírka jedné dekády
4.4 (87.69%) 13 hlasů

Sbírka jedné dekády

Jak jste se mohli přednedávnem dozvědět na MAUDhomme, francouzský návrhář Hedi Slimane je přinejmenším roztodivnou osobností, ve které se nejspíš nevyzná ani on sám. Móda? Fotografie? Hudba? Kdo ví, kde Hedi jednou doopravdy zakotví… Ale v jednom má jasno. Jaké bylo uplynulé desetiletí? I když různí kritici, filosofové, novináři a spousta dalších lidí z intelektuálních odvětví ještě nemají zcela jasnou odpověď, Hedi Slimane si odpověděl sám, a to Sbírkou jedné dekády, neboli v originále Anthology of a Decade.

Z jeho profilu, který jsme vám zprostředkovali pomocí úryvků z rozhovoru a jeho fotografické tvorby, je jasné, že jeho postavu musí člověk chtě nechtě brát vážně. Už jen kvůli faktickému dopadu jeho osobnosti na mnoho uměleckých odvětví.

Po své práci v módním průmyslu – i když jak on tvrdí, nikdy s módou nepřestal – se začal věnovat fotografii. Na své cestě po celém světě fotografoval známé osobnosti, lidi na ulici i záblesky dnešní kultury, které o nás mnohé napoví.

Z těchto snímků sestavil knižní sbírku skládající se ze čtyř knih, které jsou plné černobílých fotografií. Tato kolekce obsahuje jeho začátky u Yves Saint Laurent, kariéru v Dior Homme a samozřejmě i jeho zatím neukončenou etapu života: onu cestovatelskou a až dokumentárně pozorující.