Elektronická móda

Moderní technologie jsou součástí každodenního života, a u elektronických vymožeností nekončí. Technologie čím dál tím více prosakuje i do módy, a to nejen novými postupy při šití. Stává se čím dál tím více její součástí, jako například u této bundy. Tohoto trendu se nyní chytají i značky urban, neboli městské módy.

Ať už se jedná o hudební ekvalizéry, které vám na opasku barevně „tančí“ podle rytmu okolní hudby, trička s displeji, na kterých se přehrávají světelné sekvence, či potisky, které upravují svoji barvu podle rychlosti vašeho pohybu – vše toto posouvá módu zas o krůček dále. I když se zdá, že zatím je tato móda určena zejména pro trh nazývaný anglickým slovem „geek“…

„Klasickému“ módnímu průmyslu, tedy tradičním módním domům a značkám, bude ještě dlouho trvat, než se o zmíněné novátorské postupy začnou vůbec zajímat. Ve středu jejich zájmu zatím stojí inovace na poli látek, střihů a samotného procesu šití. Vždyť jak dlouho jen trvalo, než začaly používat internet k přehrávání svých módních přehlídek? A Paříž takovéto postupy nevýslovně zakazuje i dnes.

Vývoj však nejde zastavit, a tak se již dnes můžete podívat na první záchvěvy „nové módy“, nebo alespoň nového směru, který v budoucnu jistě ještě vyřkne mnohé.