Jak nepodcenit pláž

Zítřkem začíná sezóna prázdnin a letních dovolených. Zatím se nezdá, že by české podnebí vykazovalo chuť jakkoli se přizpůsobit letním teplotách a náladě, ale těm z vás, kteří cestují do teplejších krajin, je určen dnešní Průvodce aneb jak se správně vypravit na pláž…

Opalovací krém
Ještě předtím, než se pustíte do úvah o výběru šatníku, začněte tím nejdůležitějším: zdravím. Jedinou ochranou proti invazivním slunečním paprskům vám poskytne opalovací krém. Ten by měl mít jak ochranu UVA, tak UVB, aby zabránil popáleninám a stárnutí kůže. Podle typu pokožky se opalujte 5-10 či 20-30 minut – záleží na její citlivosti.

Plážová osuška
Velice často zapomínaný doplněk na pláže – osuška, na které strávíte velkou část doby na pláži. I ona o vás vypovídá stejně tak, jako oblečení, které máte na sobě. Zkuste nechat starý rozedraný ručník doma a pořídit si osušku, která vám bude dělat čest. Plážové osušky jsou módní kategorií samy pro sebe.

Plážová taška
Češi a Britové si v zahraničí vydobyli podivné jméno tím, že na pláže chodí zásadně s igelitovou taškou, kam schovají vše, co budou potřebovat. Pokud nechcete patřit do této kategorie, pořiďte si tašku na pláž. V obchodech i na internetu jich najdete nespočet.

Flipflops / Vietnamky
Původně skutečně asijská a oceánská obuv, kterou si dnešní městská společnost vzala v letních měsících za svou. Do města ale v žádném případě nepatří! Na pláž se však hodí opravdu skvěle.

Plavky
Samozřejmě – to nejdůležitější. A to i z módního hlediska: i díky nim můžete dokázat, že neignorujete módu a slovo estetika vám leccos říká. Proto již nebudeme opakovat, že s velkými havajskými vzory na pláž ne. Alternativ je dost, stačí zahledat!

Brýle
Výběr brýlí je snad nekonečný, o tom není pochyb. A protože není nikdo, kdo by se v oné brýlové záplavě vyznal, přinášíme vám ty nejnovější kusy oblíbeného typu Wayfarer, se kterými nikdy ostudu neuděláte.