„Půsť si Donatéllu do býtu!“

„Versace je přeci o glamour!“ – samozřejmě, o tom není pochyb. Výrok Donatelly Versace, kterým přesně vystihla životní naplnění jedné z největších italských značek, se nedá nijak dementovat. Versace však není jen glamour, Versace je i život! Versace je drama! Telenovelové outfity a svůdný kýč. Vrcholné estetické produkty zavrhované i oslavované Donatelly.

Ta se po smrti svého bratra obula do těch nejvyšších střevíců a s vervou sobě vlastní se pustila do zlata, kůže, hadů a krokodýlů. Z těchto nezkrotných prvků vystavěla novou Versace éru a jako třešničku na dort doplnila svou lásku k éterickému rock’n’rollu.

A jak by to asi dopadlo, kdyby Donatella neměla svoji divizi Home Decor? Vězte, že špatně. A proto se jako drtivá vlna z Rimini řítí Versace Casa, ta nejdramatičtější podoba italské domácnosti.

„Chci vytvořit prostory, v nichž se budete cítit sexy a okouzlující. A pohodlně. Vážně je to takhle jednoduché,“ vyjádřila se designérka ke své kolekci užitého umění. Verze jejího domova je plná kovů, barev, barokních potisků, antikizujících námětů a do lesku vyhnané plochy. Od Donatelly by přeci člověk ani nic jiného čekat nemohl. Ale řekněte: netoužíte někdy po životě seriálových hrdinů? Pokud ano a jste k sobě upřímní natolik, že si přiznáte svou přirozenou divoce pouťovou stránku, nechte se nadchnout Versace Casa diktátem.

Rozverná hra s kontrasty a marnivost v každém záhybu, takový je design signory Versace. Život bez podobného zpestření by byl nuda, a tak si jej obzvláště v létě vychutnejte až do dna, stejně jako bazénovou piňacolááááádu.