OUT: Tříčtvrteční kalhoty

Všimli jste si? Vaše oblíbené tříčtvrteční kalhoty už nikdo nenosí. Jak to? Byly nemilosrdně nahrazeny. Řešení letní verze spodní části oděvu teď nabízí bud krátké šortky nebo ohrnuté nohavice u kalhot.

Tříčtvrteční kalhoty si zažily své během devadesátých let. V dekádě užitku a populárního high-tech trendu se staly spojením příjemného s užitečným. Přizpůsobily se džínovině i syntetizačnímu procesu neobvyklých materiálů. Měnily tvář golfové módy a „našly“ se ve společnosti modelů představujících elegantní klubové komplety. Na začátku nové dekády se však neosvědčily a ve světě krizí poznamenané módy se ukázaly jako značně neohrabané. Proto je ze svých ideových zásob vyřadily i high street brandy a na jejich absenci zareagovali převážně i tvůrci sportovního oblečení.

Tříčtvrteční kalhoty nyní připomíná jedině střih šortek Mugler pro jaro/léto 2012. Avšak ty se svým obepnutým charakterem a likrovým materiálem těžko přibližují oněm tříčtvrťákům, které známe. Proto se optimální verzí pro chladnější letní teploty staly standardní dlouhé kalhoty s ohrnutými nohavicemi, které, přestože ideálně plní stanovy elegantního městského gentlemanství, nejsou upotřebitelné ke sportovním aktivitám. Pokud se jim však vyhýbáte, s klidným svědomím hoďte zkrácené kalhoty po psovi. Vy, co si bez sportu léto nedovedete ani představit, je můžete obléknout třeba na kolo.