Riccardo Tisci pro Kanyeho Westa

Kanye West, ještě například s Pharrellem Williamsem, patří bezesporu mezi módní ikony ze světa celebrit. Ovšem na rozdíl od jiných je oslavován, neboli celebrován, právem. Módu totiž jen nevyužívá ve svůj prospěch, sám se zapojuje do její tvorby, na červené koberce vynáší outfity neznámých návrhářů a podporuje módní průmysl. Proto se mu dá i leckdy prominout „ověnčení“ monogramem LV či platinovými bling-blingkusy z módy ghett nultých roků 21. století. O další akt fúze módy a umění se tedy nemohl postarat nikdo jiný než on, a to díky svému novému albu Watch The Throne, které vyjde (pro Kanyeho nejspíš magického) dne 1. 11. 11.

West si vždy nechal záležet na grafickém ztvárnění své hudby, ať již jde o přebaly alb či videoklipy. Proto nebylo překvapením, když cover nové nahrávky vytvořil přední návrhář pracující pro maison Givenchy Riccardo Tisci, který dokáže s každou novou sezónou vytvořit kolekci, jenž se stane okamžitě ikonickou a lidmi vyhledávanou, i když se jedná o variace na jeden grafický motiv. Ovšem možná právě tento fakt a Tisciho umění „vyhmátnout“ dokonalý námět je recept jeho úspěchu.

Na podzim/zimu 2011 se tímto tématem stali rozzlobení rotvajleři, kteří se s vervou zakousli do duší módu sledujících jedinců i světových hvězd – Kanyeho Westa nevyjímaje. (Oblékl si je i na přehlídku Givenchy S/S 2012.) A právě v tomto duchu je vyveden i přebal prvního singlu H. A. M. ze jmenovaného alba. Riccardo Tisci se nezastavil jen u něj a nakonec navrhl i přebal a booklet celé desky, kde až kubisticky rozerval malé rotvajlery na kusy a složil je zpátky do zlaté trojrozměrné reality…