Absolut Creativity

Švédská značka vodky Absolut je známým pojmem mezi umělci. Tedy, tím samozřejmě nechci naznačit, že jsou alkoholiky, ovšem jen poukázat na fakt, že za úspěchem tohoto lihovarnického koncernu nestojí jen samotná chuť tradičního severského pití. Také spolupráce s různými umělci zajišťuje Absolut vodce její luxusní jméno.

Na lahvích „absolutky“ se již objevily práce od umělců jako Andy Warhol, Keith Haring, Damien Hirst, Douglas Gordon či Louise Bourgeois. Tentokrát však Absolut od světoznámých jmen upouští a zaměřuje se na mladé talenty nové generace. V novém projektu Absolut Blank (Úplně prázdný) spolupracovala s osmnácti umělci z celého světa, kteří vytvořili grafické návrhy, jež budou použity na potisky láhví, společný dokumentární film, reklamy, tiskoviny a mobilní umění.

Mezi těmito umělci jsou například grafik Robert Mars, malíř Dave Kinsey či spolek zaměřující se na světelné instalace United Visual Art. „Na tomto projektu se sešli umělci s mnoha rozličných disciplín. Výsledek této spolupráce je tedy výsledkem všech. My jsme měli tu jedinečnou možnost sledovat jejich práci od samotného čistého plátno až po výjimečné kusy umění,“ říká Mark Hamilton, globální ředitel značky Absolut.