Swatch manga

Švýcarští hodináři u Swatch pokračují ve svých artových kolekcích dalšími dvěma animovanými projekty zaštiťujícími spolupráci se světovými umělci. Jedním z nich je i Hiroyuki Matsuura. Ten se svou edicí Swatch hodinek následuje námi zmiňovaný projekt fotografa Rankin. Japonský animátor Matsuura, vyznačující se neutuchajícím stylem manga animace, převedl své komiksové hrdiny na ciferníky šesti nových Swatch modelů. Zářivé násilí barev se promítá v pózách boje, zkázy, úderů, ale i všudypřítomné Kawaii roztomilosti. Jednotlivé hodinky jsou i plné hesel hlasající například „Use your ears“ či „Transmission“, bez nichž by animovaný charakter hodinek nebyl zcela úplný.

A hned za rohem na nás čeká obdobný projekt. Tentokrát se kreativci Swatch spojili s firmou Kidrobot, která stojí za produkcí designových hraček (řekněme) pro dospělé. Příšerky podobné králíčkům nabývající velice nestřízlivých a bláznivých manga podob se ocitly i na povrchu dalších devíti modelů hodinek, jež věrně obkreslily tvář takzvaných Kidrobotů.

Oproti předešlé kolaboraci je tento počin velice netrpělivý. Postavičky z ciferníků křičí, děsí, hrozí a rozhodně si nežádají průměrné zájemce. Na tyto hodinky musíte být – jak se tak hezky česky říká – pořádně ujetí. Jen tak u nich obstojíte. Koneckonců podobnou specifikací vynikají i předešlé modely, jen se chlubí mírně klidnější dekorací.

Tak či onak, pokud pro jeden z modelů zahoříte, máte možnost si jej pořídit v jednom z pražských butiků, a to za celkem příznivou cenu 1500 Kč.