G-Star Raw design

Určitě se někomu z vás doma ve skříni schovávají G-Star Raw džíny, nebo o nich alespoň tajně sníte. Kdo z vás, kteří hoříte svou touhou právě pro tuto značku však tuší, že G-Star Raw se nyní pustili i do designu legendárních interiérových kousků?

Tento projekt vyšel z mysli marketingového ředitele brandu Jorise Apergise, jenž zasvětil G-Star do světa užitého umění. Spoluprací, která byla poprvé prozrazena během Immagine Pitti ve Florencii, se pochlubil hned několika médiím. A s kýmže půjde producent džinové módy po své cestě za designem? S ikonickou značkou Vitra.

Ta kreativnímu vedení G-Star nabídla archiv svých ikonických kousků k přepracování a renovaci. Dvorní návrhář denimového království Jean Prouvé povede umělecký tým, který postupně předesignuje hned 17 legendárních Vitra modelů. Kolekce zmodernizovaných konstrukcí obsahuje především židle, křesla a lavice.

Jako dovršení celé akce poslouží výstava upraveného nábytku na požární stanici Zaha Hadid v areálu společnosti Vitra v německém městě Weil am Rhein. Samo vedení k projektu dodává: „Milujeme práci a milujeme design. Naše hlavní návrhářská hvězda (Jean Prouvé) nám dokonce vytříbeným zařízením vyzdobil kancelář, tudíž jsme nuceni ho vnímat každý den. Podobný projekt byl tedy jen logickým vyústěním naší vášně k umění.“