Mladí Španělé 1981 – 1994

Španělsko je jednou z nejpřehlíženějších zemí Evropy, čemuž odpovídá i české přirovnání španělská vesnice. S tvrzením, že Afrika začíná za Pyrenejemi, tak ignorujeme stát, který měl a má mnoho co nabídnout ve všech společenských a uměleckých sférách, módu nevyjímaje.

Španělský fotograf Miguel Trillo po dvě dekády pečlivě dokumentoval mladé Španěly po celé zemi a zachycoval tak různá společenská hnutí osmdesátých a devadesátých let, která s sebou všechna nesla více než specifický postoj k oblečení, módě a jejímu využívání. Právě Španělsko je totiž svojí odedávnou sociální a historickou situací rozervaným krajem, kde se mísí, vznikají, rostou a zakonzervovávají nové směry. A mladí lidé jsou vždy ve středu tohoto nového a čerstvého, což ve dvou posledních dekádách 20. století ještě posílilo na významu.

Miguel Trillo pro španělskou mutaci magazínu VICE, který donedávna vycházel i u nás, připravil výběr ze své dlouholeté prací. Tuto kolekci dvanácti fotek z let 1981 až 1994 vám nyní nabízí i MAUDhomme.