Marc Hare pro TOPMAN

Marc Hare je pro Čechy nejspíš neznámým pojmem, ve Spojeném království je však jeho značka Mr. Hare (Pan Králík) symbolem luxusu, kvality a osobitého stylu. Je jakousi rockovou hvězdou ve světě ševců, což v praxi znamená, že pokud zrovna nenavrhuje nový pár bot, je možné na něj narazit v jednom z mnoha londýnských undergroundových podniků. Nyní si našel čas i na britskou značku Topman, pro kterou navrhl cenově přijatelnou obuv nesoucí jeho nezaměnitelný rukopis.

Tato řada byla navržena tak, aby do detailů fungovala s kolekcí Topman AAA, a to jak použitými materiály a texturami, tak charakteristickým rock’n’rollovým vyzněním celku. Hareova tvorba se vyznačuje kvalitním zpracováním, originálním designem a britským důvtipem, a je příjemné konstatoval, že tyto rysy přenesl i do Topman edice, která se bude prodávat v rozmezí od £85 až £110.

Gordon Richardson, vedoucí návrhář Topman, si spolupráci nemůže vynachválit. „Zařazení tvorby Marca Harea mezi kolaborace naší značky s předními návrháři je pro nás velkou ctí. Jsem jeho dlouholetým fanouškem a oceňuji, jakou eleganci dokáže vtěsnat do jednoho páru bot. Je pro mě tedy potěšením, že byla tato série navržena speciálně pro naši řadu AAA. Pozornost pro detail a zpracování, které jsou Marcovi vlastní, byly zachovány i při nízké konečné ceně.“

I z prvních obrázků, které vám dnes MAUDhomme nabízí, je jasné, že Hare ani v produkci Topman neztratil svůj edgy postoj, který vkládá do své tvorby. Celá řada by měla být k dispozici již v průběhu srpna, a pokud se snad nedostane do pražského obchodu, svůj pár si budete moci objednat i na on-line obchodě Topman.