Owens a Chalayan publikují

Rick Owens a Hussein Chalayan jsou bezesporu dva z nejodvážnějších návrhářů dneška. Tvoří bez ohledu na sezónní trendy, a tak formují přijímaný a tolerovaný módní underground. S příchodem nového módního roku se proto rozhodli, že svojí dosavadní tvorbu vydají knižně. Shodně je vydává italsko-americké nakladatelství Rizzoli.

HUSSEIN CHALAYAN

Turecký návrhář žijící v Londýně má za sebou nesčetné úspěchy, mimochodem je nositelem Řádu britského impéria. Tato kniha představuje Chalayana jako inovativního, experimentátorského a koncepčního módního designéra, který je znám díky svému progresivnímu použití střihu, materiálů a použitých technologií. Jedna z jeho nejznámějších prací jsou například papírové šaty, které se mohou složit a poslat poštou v obálce. Publikace pak dále obsahuje i jeho projekty přesahující do oblasti umění, jako například instalace, audiovizuální snímky a fotografie. K dostání bude od 6. září.

RICK OWENS
Svojí edgy tvorbou obohacuje Rick Owens módu již od roku 1994, shrnutí doby sedmnácti let je tedy na místě. Jeho kniha vyjde o měsíc později než ta Chalayanova, tedy 4. října. Bude vyvedena ve velkém formátu a luxusních materiálech, jeho až podvratný a módu rozvracející styl si tedy budete moci užít v exkluzivním balení. Pro jeho práci, kterou on sám vystihuje slovy „grunge na schůzce s glamour“, si ho oblíbili jak umělci, tak osobnosti, mezi něž patří například Courtney Love, Tori Amos či Terence Koh. Celé ztvárnění této publikace má na svědomí sám Owens, můžete se proto těšit na monumentální tisky i těch nejmenších detailů, které vystihují návrhářovo dílo i jeho osobnost – inovativní a přece ctící tradice.