IN: Podkolenky

Není třeba z nich mít trému. V jednom kuse je zveme na zelený trávník za hrou, ať už golfu, fotbalu, ragby,…, ale také do kanceláří pod oblek jako stylovou pojistku, pokud tedy kolegům neradi ukazujete své obnažené kotníky. Jsou jimi podkolenky! Koneckonců i z historického hlediska se jedná více o módní výsadu pánů než dam. Ale proč se ohlížet zpět? Soustřeďme se na přítomnost. Vysoké ponožky pod kolena zpracovala tuto sezónu například Prada. Kreativní vůdci značky tak vytvořili skutečně sladkou tečku za prototypem devadesátkového stydlína z koleje.

Prada si zároveň skrze podobnou koncepci připravila živnou půdu pro nadcházející jaro/léto 2012. V letní sezóně (jak již moc dobře víme) se milánská legenda pustila do zpracování golfové módy, takže nastartování a oživení podkolenek zde přišlo vhod. To, že je trend pánské verze Pipi dlouhé punčochy – jak se říká – “v kurzu”, dokazuje i kolekce dalšího italského brandu: Moschino.

Moschino rovněž rozpředlo námět sportovní módy, a proto i zde splnily podkolenky svůj účel. Jako vhodný prostředek zhodnotila pánské vysoké ponožky i Vivienne Westwood, jež se jakožto žena nosící přízvisko královna punku do podkolenek pustila vcelku s chutí. Vivienne však své podkolenky zasadila do kontextu elegantního retro stylu 40. let a nebyla jediná. V distingovaném kontextu je rovněž použil návrhářský tým Viktor&Rolf.

Vše přirozeně napovídá skutečnosti, že s podkolenkami můžete vymýšlet téměř cokoli. Proto se rozruchu, které vytvářejí, doopravdy nemusíme bát. Vždyť v prvním chladném ovanutí podzimu mohou výborně sloužit, a to více než jen jako zajímavý módní počin. Kombinovat je díky jejich rozmanitosti lze s černou, šedou a materiály jako péřovina či bavlna. Vždy si však dejte pozor, aby podkolenky vystupovaly v jednotném a poněkud uceleném outfitu. Do exploze barev a vzorů by se totiž už nejspíš nevešly.