HYBATEL: Editorial září/říjen 2011

Aristotelův Prvotní hybatel, neboli entita, která uvádí do pohybu celý svět, ale sama se nepohybuje, ovlivnil značnou část evropského myšlení. Takovýto hybatel se stal esencí podzimní módy roku 2011 a také protagonistou editorialu MAUDhomme. Podzim je v pánském oděvnictví ve znamení až stoického klidu – ač se celý svět hýbe nečekanými událostmi a strachem z budoucnosti, móda nám tuto sezónu dává od takovýchto strachů odpočinout.

Tento klid vám nechce tentokrát narušit ani MAUDhomme, a proto si užijte nerušené chvilky nezvykle klidného editorialu. Co když je však jen tichem před bouří?

MAUDhomme se na cestu módní osvěty vydal v září 2010, a za tu dobu jsme se svým úsilím snažili všem čtenářům přiblížit módu jako prostředek vyjádření osobnosti a ne sociálního statusu. Kompletním zpravodajství z prostředí mol a světel se stále efektivněji pokoušíme každým dnem zprostředkovat přímý náhled do rozsáhlého světa pánského stylu.

Nyní máme možnost v tomto úkolu pokračovat o úroveň výše. Představujeme vám náš původní editorial, který má sloužit jako čistě inspirativní kolekce fotografií. Daný editorial nic neprodává – právě proto v něm nejsou uvedeny ceny – a ani se nesnaží o dostižení umělecky špičkových editorialů jiných pánských módních magazínů. Náš editorial jde svou vlastní cestou, jež, jak doufáme, míří přímo k vám. Je to shrnutí veškerých tipů v přímém, esteticky hodnotném přenosu. Proto leckdy podléhá autorskému rozhodnutí,
které stojí i za stylizací editorialu a fotek samotných.