Patrick Wolf v Praze!

„I am fucked and I am fucking too, my name is Tristan and I am alive,“ text který jednoznačně vymezil moderního hrdinu – bouřlivého Tristana, aneb parafrázi klasické literární postavy ve zmučeného tuláka. O hudební archetyp rebela namixovaného z grunge, rocku a elektra se zasloužil výjimečný hudebník a umělec Patrick Wolf. Podobně osobitým a inspirativními dílem se vymyká standartu již dlouhých deset let. Rodilý Brit je kromě toho uznávanou módní ikonou a i MAUDhomme ho také dlouho sleduje ve svém poctivém stylovém hledáčku.

Patrick se skutečně přehlédnout nedá a komu se to prozatím úspěšně dařilo, má náš upřímný (mírně opovržlivý) obdiv. V červnu tohoto roku vydal svou novou desku s názvem Lupercalia, a právě tu si s sebou přiveze i do Prahy. V rámci svého jednoduše pojmenovaného turné Lupercalia Tour vystoupí 29. listopadu v pražském paláci Akropolis.

Čerstvé album s přehledem poráží své silnější kolegy ve všech světových a především alternativních chartrech. Stejně dobře si vedou i jeho povětšinou nesmírně poetické titulní skladby, které doprovází i neméně pohádkové videoklipy. Patrick je nyní pravda poněkud jiný než v době, kdy přesvědčivě zpíval zmíněného Tristana. Ikona z Burberry kampaní se dokonce zdá být zamilovaný. Koneckonců jeho singl The Citypřekypuje láskou, refrén s apelativními hesly jako:“…won´t let the city destroy our love…“ útočí na duši všech snílku a ortodoxních romantiků. Tento charakter však delikátní Patrickovu muziku nijak nehaní. Wolf se nepouští do květinkového guláše, místo toho si pozvolna vzpomíná na pocit pravé a nefalšovaně – sladké i hořké – zamilovanosti, vzájemného porozumění a harmonie, jež v kulisách desky nezní jako trapné klišé.

Anglický „vlk“ je realista s nádechem básníka života. Snad vám přidané přívlastky nepřijdou nadnesené. Pokud ano, nezbývá, než vás odkázat na dané datum a lokaci: 29. listopadu, palác Akropolis. Jen tam se můžete přesvědčit o opaku. Jeho vystoupení totiž bude jednou z hlavních událostí této sezóny. Pokud tedy milujete lásku samotnou, módu a krásnou, útočnou i nenáročnou muziku, přijďte si do Akropolis poslechnout jednoho z nejlepších hudebníků nové generace.