Londýn řekl, během očekávaného Menswear day, své. A MAUDhomme vám opět přináší ty největší „libůstky“ z tohoto dne, jenž vždy zůstane svým příznivcům věrný.

TOPMAN DESIGN
Topman Design se pro potřeby příštího léta oprostil od postoje módního enfant terrible, aneb alternativního mága undergroundové módy či jednoduše ulítlého bloggera, a pustil se do celkem sofistikované práce, jež se vyznačovala exkluzivní krejčovinou a vzorným následováním některých výrazných trendů pro příští jaro/léto. Květinové vzory a duch nespoutané mírové lásky šedesátých let nadchl, avšak vcelku díru do světa neučinil. Pro milovníky britského brandu však obstojná a milováníhodná kolekce.

Londýnské minutky

J.W. ANDERSON
JW Anderson se ve své studii mladého jara/léta směle opřel o kaligrafické rozvržení neobvyklých barev, prvků a tkanin. Osobitá edice letního stylu se pod jeho taktovkou stala tou nejopěvovanější vůbec. Více než originální přístup slibovala silná návrhářská invence, zahrnující industriální pojetí hiper oděvu. Přesně něco takového London Fashion Week potřeboval.

AQUASCUTUM 
Kolekce byla inspirovaná Howardem Thurmanem, americkým spisovatelem, filosofem a bojovníkem za lidská práva. Jeho myšlenka: „…neptej se na význam slov, ale zkoumej, co tě činí živým…,“, se stala základním prvkem elegantní módy s heslem „Come and do it!“ U Aqascutum zkrátka vytvořili prostor pro mladé a svobodné muže ctící tradici a pokrok zároveň.

MARTINE ROSE (MAN)
Významná newyorkská návrhářka, která se již několikrát podílela na limitovaných kolekcích značky TOPMAN a zároveň obohatila svým modelem i americký obuvnický gigant Caterpillar, se nechala unést prostředím sedmdesátkového NYC a subkulturou pouličních tanečních skupin.