D&G: podzim/zima 2011

Říká se o nich, že jsou módní paralelou viagry, poněvadž představují ten silný a pulzující býčí spirit pravého italského stylu. Kombinace perfekcionismu Domenicovy krejčoviny a Stefanovy stylistické heroičnosti utvořila posedlost ovládající celebrity, celý Apeninský poloostrov, Evropu i zaoceánskou říši.

D&G: podzim/zima 2011

Dolce a Gabbana zkrátka představují univerzální recept na instantní slávu v soukolí tvrdého světa módy. Teď však milánští veteráni mírně slábnou, i díky tomu, že z důvodu krize končí existenci své levnější a mladistvé divize D&G. Proto je možná na místě se podívat na jednu z posledních kolekcí této značky.

U D&G vždy servírovali štědrou dávku vtipu a jinak tomu nebylo ani na show představující kolekci pro podzim/zimu 2011. Námětem kolekce se stala pop kultura. Diváci během show mohli usrkávat Coca-Colu, aniž by ji fakticky drželi v ruce. Ta totiž prodchla celé grafické zpracování zimní D&G edice. Využila prostředí školních kampusů, na nichž se odehrál celý příběh vzorového D&G muže nadcházející zimy.

Student z pohodlnosti nosící manchester a košile se loudá po chodbách univerzity s bezstarostnou lehkostí svého mládí a láskou k hudbě. Tu umělecké duo vyjádřilo spoluprácí se severským výrobcem kvalitních sluchátek Skullcandy, jenž svým modelům propůjčil D&G design. Zdá se však, že stejně pohodlně si Domenico se Stefanem podmanili i celý image pop kultury.

Využili ležérních střihů takzvaných hoodies (volnějších mikin), které celkově prodloužili a ještě více uvolnili její streetové kouzlo. Výraznou sázkou na vítězství byla i retro střižená trika, jimž o několik centimetrů zkrátili své rukávy. Vedle toho bylo na mole možné vidět i kožešiny a ukázky klasické krejčoviny. Výrazným prvkem, který se skrze zimní D&G vrátil, byl i nízký sed kalhot, které se zpátky zužovaly v okolí lýtek.

Barevné rozvržení kolekce odpovídalo retro charakteru celé stylizace. Vybledlá růžová, sytá oranžová, společně s pískovou a také inkoustově modrou utvářely paletu osobité kolekce.

Vcelku lze konstatovat, že poslední zimní kolekce D&G se – laicky řečeno – povedla a ta jarní se jeví jako ještě zdařilejší. O to více nás bohužel může mrzet, že tato divize italských seladonů končí.