Podzim proti šedi

Černá, šedá, a pokud jste chtěli být v podzimních měsících za osobnosti extravaganzy, tak tmavě modrá. Tyto barvy a jejich obdoby se již notnou řádku podzimních sezón drží v čele barevné palety těchto nepříliš pozitivních (alespoň co se počasí týče) měsíců. Móda ale příliš takováto dogmata nectí, ačkoli je sama vytváří. I díky tomuto postoji se letní colour blocking přesunul i do nynějšího období a my si ho tak můžeme vychutnat… v barvě.

Tento trend nastolily kolekce značek Jil Sander, Raf Simons, Dior Homme či Burberry. Samozřejmě je o mnoho klidnější a nevyhnaný do absurdních rovin – stejně jako tento podzim. MAUDhomme vám nyní přináší dva outfity, které, jak doufáme, vám poslouží jako zdroj inspirace a nápadů v zařizování si nového šatníku na příštích šest měsíců…

I

Kabát: TOPMAN; Svetr: JIL SANDER; Kalhoty: ZARA; Obuv: KURT KEIGAR

Jak již bylo řečeno v minulém odstavci: colour blocking se od svého letního bratříčka liší tím, že se již nesnaží za každou cenu šokovat okolí přebarvenými kreacemi. Vínovou barvu tuto sezónu vynesl Yves Saint Laurent a značka Jil Sander ze své oranžovožluté udělala hit sezóny. Vše dokresluje černý spodek v podání klasického střihu kalhot, který dodává celému outfitu klid, a nadčasových bot typu brogues.

II

Kabát a kalhoty: TOPMAN; Rolák: MARC by MARC JACOBS; Obuv: DR MARTENS

Ovšem i vy, co jste raději na edgy postoj, můžete tento podzim plně využít – stačí jen křížit neobvyklé materiály a barvy. Šedivá utility uniforma poslouží jako skvělé plátno, na kterém můžete provádět, co vás napadne. Například spojit zelený chlupatý rolák se semišovými martenskami, které tuto sezónu prožívají svůj zasloužený návrat.