Švýcarská hodinářská společnosti Swatch nezapře dobře vycvičené oko na trendy ulice. Samozřejmě, v jejím portfoliu naleznete i exkluzivní kusy z vybraných materiálů zaměřující se na tu nejvyšší klientelu. Avšak spíše než firma luxusních doplňků je poslední dobou známá především jako urban značka. Podzimní sezóna je již v plném proudu, a tak Swatch vytahuje své první trumfy…

Swatch na podzim/zimu 2011

SWATCH TOUCH
Prvním z nich je série Touch, jejíž jméno již dopředu prozrazuje, kam se bude pro tentokrát ubírat. Hodinky z této řady jsou vybaveny velkými LCD číselníkem, který je citlivý na dotek. To jejich nositelům umožní přepínat mezi šesti různými obrazovkami s dalšími funkcemi. V obchodech budou k nalezení od 26. října v pěti různých provedeních: v černé, bílé, fuchsiové a světlemodré barvě či s kamuflážovým vzorem.

JEREMY SCOTT FOR SWATCH
Samozřejmostí je i pokračování velmi úspěšné edice návrhů Jeremy Scotta. Těm je stejně jako minule velmi lehké podlehnout, i když se jedná o kýč par excellence. Pokud by tomu bylo však jinak, nebyl by to ten Scott, jak je lidmi tak oblíbený.

Kolekce na podzim/zimu 2011 je podstatně bohatší než minule a obsahuje i daleko zajímavější a zábavnější kusy. Scott pro tentokrát opustil od pro něj charakteristických křídel, které byly trnem v oku snad každého editora. Za to však přišel s velmi zajímavým konceptem hodinek s dvěma ciferníky inspirovanými komiksovými rentgenovými brýlemi. Vítaným oživením jsou i srdcové hodinky využívající klasické formy cibulaček, což byl až do První světové války jediný možný tvar pánských hodinek.