Formichettiho virtuální molo
4.4 (87.69%) 13 hlasů

Technika, která se v tomto století vyvíjí mílovými kroky, jež normální člověk není schopen ani sledovat ani následovat, má obrovský dopad na svět okolo nás v jeho celistvé podobě. I módní průmysl je jedním ze zasažených, ačkoli se nových médií a postupů zdráhá, sec může. Ať již šlo nejdříve o sociální platformy typu Facebook či Twitter, které některé ze světoznámých značek naprosto ovládly (ale například Prada stále nemá ani jedno nebo druhé), online streamování přehlídek z týdnů módy (v tomto ohledu zaostává ten francouzský, který takovéto „experimenty“ přísně zakazuje) či prodeje on-line. Nakonec však nad láskou k tradici vítezí lásku k zákazníkům, respektive jejich penězům. Samozřejmě, některé věci, jako kupříklad ruční práce při výrobě Birkin bag, jsou neměnné. Avšak propagace těchto výrobků zcela jistě.

Formichettiho virtuální molo

Nicoly Formichettiho však máte pocit, že ony tradice ruší spíše ze zaujetí a z jakési lásky k módě jako takové, které dává každým takovýmto projektem nové a nové podměty k diskusi. Jeho nejnovějším projektem je spolupráce se společností CCP, producentem masivně hraných on-line her. Tým této firmy pro něj vytvořil celé módní molo, které opět o kus posouvá hranice chápání módy a oděvnictví jako takového.

Začátkem spolupráce bylo vytvoření počítačového avataru pro pop-up store Nicola během newyorkského týdne módy. Nakonec módní grafička a programátorka CCP Mary Lee vytvořila pro Formichettiho celé virtuální molo, do kterého zasadil návrhy speciálně vytvořené pro MMORPG EVE„Navrhovat a ‘šít’ oblečení digitálně je zcela jiný zážitek. Nejste limitováni látkami, můžete vše na místě měnit. (…) Myslím si, že ačkoli jsou světy módy a technologie ještě ne zcela propojené, toto je budoucnost oděvnictví. (…) V následujících časech bude každý z nás vlastnit svůj vlastní virtuální avatar. Tímto směr se nyní móda vyvíjí,“ říká (ve zkratce) o celém projektu sám Formichetti.

Modelem mu stál jeho oblíbenec Rick Genest, který si jako první může okusit, jaké je to mít vlastního virtuálního dvojníka. Za oponu celého projektu nás pak vezme krátký film magazínu Dazed&Confused, který byl k této příležitosti vydán.