Nosí je především on sám: své modely. Na nic si ve skrytu své tvorby nehraje a bez přetvářky modeluje ty nejšílenější sportovně-casual kombinace. Jsou plné hranolek, plyšových medvídků… zkrátka toho, co on sám miluje – pop kultury! Jeremy Scott je moderní ikonou pop stylu a stal se jediným ze svrchovaných návrhářů, kterým jsou naproti protestům tyto výstřelky v klidu promíjeny. Minulý týden jeden takový odpuštěný a zároveň propíraný kousek stylového kýče přivezl i do Prahy a zas jej zasvětil své téměř již domácké značce Adidas Originals.

Letošní kolekce je inspirována městskou džunglí, je bohatá na zvířecí potisky a motivy, aniž by byla vynechána legendární poznávací značka – křídla. Scott však tentokrát použil i prolínaní kultur: v kolekci můžete najít i model toreadorského saka či pravých texasek. Do sportovního provedení promítl Jeremy i army maskáčový vzor, který vytáhl z bahna minulosti, kdy dávno, dávno bodoval. Vesměs je ale Jeremy stále i po mnoha sezonách odpracované kolaborace okouzlující a není pochyb, že mnozí z vás pro některý Scott Adidas kousek zahoří. Jak je tedy kombinovat?

Poblázněte se s Jeremym!

I
triko: ADIDAS ORIGINALS BY JEREMY SCOTT, svetr: H&M, kalhoty: DIESEL, boty: BURBERRY

Velmi vytříbené a na nošení náročné modely je třeba kombinovat s dalšími pouličními střihy, avšak těmi, co umocní divokou povahu Scottova oblečení a nepromění jej v kýč. Velice obezřetně je třeba volit džíny. K ostrým barvám svršků od Scotta by se nehodily džíny bledé barvy a příliš volného střihu.

II
triko: ZARA, kalhoty: RAG&BONE, boty: HUGO BOSS, mikina: ADIDAS BY JEREMY SCOTT

Nejlepší je proto podtrhnout mikinu či bundu jednodušším tmavším a nerozšířeným denimem. Extravagantní tepláky s třásněmi pak lze nosit v rámci sport edgy stylu a to sice s ležérním soft tailorong sakem též tlumenější barvy.

Ve všeobecnosti totiž platí, že oblečení z kolekce Adidas Originals by Jeremy Scott je tak výrazné, že mu musíme nechat dostatečný prostor pro vyjádření. Jen tak docílíte dokonalého výsledku a pokud vám před zrcadlem vše selže, začněte znovu a myslete na toto jednoduché pravidlo.

Nebojte se Scotta nosit! Buďte si jistí, že zakoupením se zařadíte mezi sběratele již dnes kultovních kreací. A pokud si na to trumfnete, bez výčitek si sestavte celý outfit rovnou od Jeremyho. Není přeci nutné držet se diet, které nabízí stoická zima.