Spolupráce mezi nepřehlédnutelným italským domem Missoni a klasickou americkou značkou Converse je stará již několik let a vždy se v této kolekci objevovaly kusy, které posouvaly filosofii značek i úhel pohledu na módu obou zúčastněných. Jinak tomu není ani tentokrát u modelů na podzim/zimu 2011, ve které hrají prim subtilní barvy a jednoduché vzory.

Základem se staly milované Chuck Taylor All Stars a Missoni je vyvedlo ve dvou různých verzích. Na jeden typ aplikovalo svůj charakteristický cik-cak vzor, a to rovnou na pletenině. Na ten druhý byla použita technika, jež při zpracování plátna vytváří nerovnoměrné rozložení látky, kterým vzniká zajímavá barevná směs.

Podzimní Converse se vzorem Missoni

První mutace s cik-cak vzorem je klidnější a méně dramatická. Pletenina je vyvedena v barvách tmavě modré, olivové, černé a šedé s kontrastem neonové modře, poznávacím znamení Missoni. Subtilní barevný vzor je doplněn o černou kůži na hlavici bot.

Druhá varianta je mnohem bohatší záležitostí s hlavním důrazem na oranžovou, hnědou, krémovou a černou, jež se prolínají celou obuví. Černé tkaničky a ouška ve spojení s kůží na jazyku a na hlavici ve stejném barevném provedení jsou jen dalším uzemňujícím detailem těchto high-tops.

Spolupráce Missoni a Converse má hluboké kořeny a díky této symbióze může celý projekt fungovat a nabízet takovéto prvotřídní kousky. To, že se jedná o zásadní věc, potvrzuje i fakt, že sama Angela Missoni přiznala, že některé modely její podzimní kolekce byly vytvořeny tak, aby přesně padly k této prémiové řadě conversek. Ty od poloviny října naleznete v buticích Missoni a obchodech značky Converse a my doufáme, že se několik párů objeví i u nás.