„Přišlo mi to jako vyjádření moderní prozaičnosti – cesta do Vesmíru. Slyšel jsem hodně lidí o tom mluvit. Víte v Londýně je to teď hodně módní téma,“ smál se sir Paul Smith na své přehlídce, když mu jeden z novinářů položil otázku, v níž se zmínil o éře “space oddity” (kult futuro období na přelomu 60. a 70. let, jež svou stejnojmenou deskou zavedl zpěvák David Bowie), kterou Smith ve své kolekci zachytil.

Nepřijde vám to přinejmenším výstižné? Cestování Vesmírem je skutečně velice žádané společenské téma. Pamatuji si doby, kdy vrcholem lidského úsilí bylo nabytí nezměrného bohatství, avšak dnes opravdu slyším lidi říkat: „…až se podívám do Vesmíru.“ A pokud i vy patříte mezi nadšence, jež si také jednou plánují obletět měsíc, budou se vám k tomu hodit třeba i nějaké stylové brýle.

IN: Alien brýle

Takové, jaké nastavují IN tvar námi pojmenovaných alien brýlí. Ty do své kolekce obsadil právě i zmiňovaný Paul Smith. Vyjádřil tak příchuť buducnosti ve svých post-hipppies cestách minulostí. I dánský návrhář Henrik Vibsokov si vyzkoušel zakulacené křivky těchto brýlí a rovněž je zařadil do své edice zimního stylu. U Vibskova však oblé brýle odkazovaly na reinterpretaci klasických vintage leteckých brýlí.

Žoviální retro charakter dal svým nadměrným a zakulaceným obroučkám i Johny Johansson, kreativní ředitel značky Acne. A do ryze sportovní a velmi praktické polohy umístili své alienky i tvůrci značky Band of Outsiders, jejichž kolekce mírně předbíhá kult sportu, jenž zavládne příští jaro/léto.

Alienky ale zkrátka vedou, proto se nyní můžete přátelům pochlubit, že pro cestu do Vesmíru jste již pořídili ty správné brýle.