Britská společnost Marks&Spencer není zcela jistě příliš zajímavou oděvnickou značkou, tedy pokud nebydlíte na ostrovech patřící Královně Matce a vašimi koníčky nejsou čaj o páté s přítelkyněmi z absolventského ročníku 1961. Ovšem na druhou stranu ji nelze ani zatracovat – ve své podstatě je konfekčním Chanelem britského stylu. Ale i na M&S, jak Britové značku rádi zkracují, doléhá tlak trhu, který si přeje vývoj kupředu. A právě tímto krokem vpřed by měla být spolupráce s holandským designérem Marcelem Wandersem, která v říjnu přichází do obchodů M&S po celém světě.

Marcel Wanders pro M&S

Celá kolekce čítá na 150 kusů a zaměřuje se na ty nejdůležitější svátky v roce: Vánoce. Najdete v ní doplňky a kosmetiku pro muže i ženy, věci do domácnosti, dekorace a speciální balení tradičních britských pokrmů. Pánům jsou určeny zejména rukavice a zavazadla vyrobené z kvalitní kůže nebo například manžetové knoflíčky a brože inspirované dobou a osobností krále Jindřicha VIII a jeho šesti žen.

Spolupráce s Marcelem Wandersem je pro M&S vůbec první, a jak se zdá, zdaleka ne poslední. Wanders byl značkou vybrán pro své umělecké kvality a renomé, které si za své kariéry poctivě vydobyl. Jeho práce můžete zhlédnout v galeriích a muzeích v New Yorku, San Franciscu či Londýně. Navíc je zakladatelem vlastní interiérově designérské společnosti Moooi a pravidelně se podílí na architektonických a interiérových řešeních světových designérských studií.