Letošní zimní sezóně se stýská po babičkách. Do svého repertoáru totiž zahrnula pleteniny všech druhů a použila je ve všech myslitelných podobách, ať už se jedná o roláky, cardigany, šály, kabáty či saka. Ale pletecí jehlice se neřídily podle vysněných vzorů z periodik o domácích pracích, v žádném případě. Vzory tentokrát doslova zešílely. Pruh sem, pruh tam, tu motiv jelena a vedle něj hned lebka, klíče, koruny, k tomu další pruh a na konci řada kostiček.

IN: Bláznivé pleteniny

Přesně tak vypadají pletené eposy zimních kolekcí. Mezi takové patří i ten od Vivienne Westwood, která kromě anarchie na poli vzoru dokáže stejně razantně zaútočit i na paletu barev. Nejsilnější se zde stala růžová, jež v kombinaci s vlněným materiálem ještě více podtrhla tento nový kuriózní a velmi milý trend. Do popletených pletenin investovalo i království Kenza Takkady vedená italským návrhářem Antonim Marrasem. Jejich pletecí vášeň našla své útočiště v jemných a drobných vzorech, čímž oživili kult norských svetrů, které pod Marrasovým vedením neztratily nic na své originalitě, ale zároveň nezískaly jeden ze svých vulgárně nenositelných významů.

U Pringle of Scotland však se již veselí nekoná a pletená móda tu získala poněkud temnější charakter, jenž lze vnímat alespoň jako příjemnou změnu. Raf Simons se v rámci tohoto trendu zavděčil své ideji chlapce z koleje, kterého oděl d